0850 346 6 963 Gsm: 0542 346 6 963
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Filtreler
Ara

Termal İçlik

Özellikle kış aylarının gelmesi ile birlikte termal içlik kelimesi ile sıkça karşılaşırız. Bu karşılaşma bir tesadüften ibaret değildir, doğru şekilde soğuktan korunanların karşımıza getirdiği bir merhabadır. En güzel reklam aracı kulaktan kulağa reklam denir ya işte tam bu kavramı anlatan bir durumdur termal içlik kavramı ile ilk merhabalaşmamız. Bir tanıdığımızın termal içlik kullanıp memnun kalması sonucunda bu memnuniyetini bir başkasına anlatması ve o kişinin de bir başkasına anlatması bu kavramla karşılaşmamızı bir nevi kaçınılmaz kılar. Çünkü biliyoruz ki, bir markanın en önemli gücü geride bıraktığı memnuniyetleridir. 

Termal içlik kullananların ne derece memnun olduğundan bahsetmiş olsak da kullanıma ait detayları vermemiz daha faydalı olacaktır. Termal içliklerin üstlendiği birinci vazife vücut ısısını stabil tutmaktır. Özellikle soğuk kış günlerinde sıcak soğuk geçişlerini sıkça yaşarız. Bu durum daha çok hasta olmamıza ve bazen de daha çok üşümemize sebep olur. Yani soğuktan korunmak için kıyafetlerin altına giyilen yün içlikler kısmen sıcak tutsa da sıcak bir ortamda terletir ve terleyen vücut soğuk hava ile karşılaştığında daha çok üşür. Hatta bu üşüme çoğu zaman hastalıklara bile davetiye çıkartabilir. Özetle yarardan çok zararı bulunduğu söylenebilir. Bu durumlarla karşılaşmamak için geliştirilen termal içlikler, özel tasarlanmıştır ve vücudu terletmezler. Terleme durumunda ise ter hızlıca ara giyime (kazak, pantolon) iletilir. Tenin kuru kalma koşulu bu şekilde sağlanabilir. Ara giyime aktarılan ter sayesinde soğuk hava ile karşılaşılsa dahi vücut ıslak olmadığından dolayı üşüme hissi minimuma indirgenmiş olur.

Termal ürünlerin kullanımı sadece soğuktan korunmak için de değildir. Özellikle dağcılık, kayak, trekking, basketboll, voleyboll ve fitness gibi sporlar icra edilirken de sıkça tercih edilmektedir. Bu kullanımların amacı kesinlikle teri en ideal şekilde dışarıya verebilmektir. Yani oluşan ter, en uygun şekilde kumaşın üstüne veriliyor ve nefes alan kumaş sayesinde hem ter vücudu rahatsız etmemiş oluyor hem de vücut ısısı dengede kalıyor.

Peki, termal giysilerin özellikleri nelerdir?

  • Vücudu bir deri gibi sararlar. Nefes alırlar ve elastik bir yapıya sahiptirler.
  • Rahat ve yumuşak bir yapıya sahiptir.
  • En iyi nem trasferini sağlamasının yanında bakteri oluşumunu önler ve vücudu terden koruyarak kuru kalmasını sağlar.
  • Maksimum hareket özgürlüğü sağlar.

Özetle termal içlik hem soğuğa karşı bir kalkan oluşturur hem de vücut ısımızı dengede tutar. Termal içlik için vücudumuza dost, soğuğa düşman ifadesini kullanmak kesinlikle yanlış olmayacaktır.Termal içlik için www.markacool.com adresinden kaliteli termal içlik ürünlerine bakabilirsiniz.

Yorum yazınız
"
Yandex.Metrica