0850 346 6 963 Gsm: 0542 346 6 963
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Filtreler
Ara

Tayt

Tayt kelimesi ile tanışmamız çok uzun yılları getirmese de bu özümseyiş kısa zamanda gerçekleşmiştir. Bundan yıllar önce pantolon ya da eşortman içlerine giyilen içlikleri halk arasıda tayt olarak bilsek de aslında değillerdi. Cümlemiz de de belirttiğimiz gibi bunların adı içliktir. Tabi amaç sıcak tutmak ve soğukdan korunmak olsa da tayt giyiminde ki amaç soğuktan korunmak değildir. Aslında tayt giyimine biraz daha görsel yaklaşmalıyız. Görsel yaklaşmalıyız çünkü bu alandaki modanın etkisi evlerden sokaklara kadar daşmıştır. Hatta ve hatta bu bir akım haline bile gelmiştir. Biraz dikkatli baktığınızda sokaklarda tayt modasının olduğunu dahi görebilirsiniz.

Kısa zaman önce tanışıp sokaklarımızda ve evimizde bu denli moda olan taytdan bahsettik bahsetmesine ama kelime anlamından hiç bahsetmedik. Tayt, bacakları sıkıca saran ve özel kumaştan yapılmış olan bir tür pantolonun özel ismidir. Dolayısı ile ne pantolon ne de içliktir. Daha çok gösterişli pantolon olarak bilinirler. Hatta gösteşi o denli dillere destan olmuştur ki desen desen dizayn edilmesi bir yana dursun şöyle dikkatlice caddelere bir bakcak olursak, sokağın %60'ının tayt ile kombineli bir kıyafet giydiğini göreceksinizdir. Üstelik tayt kombinlerini sadece bayanlar üzerinde düşünmeyin! Taytın hayatımıza entegrasyonu bayanlar kadar erkekler üzerinde de oldukça etkilidir. 

Tayt bacakları sıkıca sarsa da taytın kullanımındaki asıl amaç kombinleri güzelleştirmek ve daha şık bir görüntü elde edebilmektir. En azından bayanlar için durum tam da bundan ibarettir. Tabi bir de işin rahat etme boyutu vardır ki bu boyutta hepimizin gözünde aynı tayt modeli canlanır. Bu model de şüphesiz; siyah, bilek üstü ve elastik kumaştan yapılmış olan modeldir. Sporlarda vs. lerde bu modelin sıkça kullanıldığı dikkatlerden kaçmayan bir detaydır. Markacool'un birbirinden farklı ve benzersiz tayt modelleri ile tanışmak bir 'tık' kadar ötenizde...

Yorum yazınız
"
Yandex.Metrica