0850 346 6 963 Gsm: 0542 346 6 963
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Filtreler
Ara

Sütyen Seçiminde Bilmeniz Gerekenler

Sütyen Seçiminde Bilmeniz Gerekenler

Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre, kadınların %80'i doğru sütyen ölçüsünü bilmiyor. Bu da kadınların yanlış sütyen tercihleri yaptığını gösteriyor. Göğüs yapınız kadar, kişilik özellikleriniz de sütyen seçiminde önemli bir belirleyicidir aslında. Göğüs şeklinin ve hacminin yaş ilerledikçe değiştiğini de ayrıca unutmamak gerekir. Bu yüzden sütyen ölçüsü zaman zaman yeniden gözden geçirilmelidir. Çünkü doğru sütyen kullananların göğüsleri çok daha geç deforme olmakta. Küçük göğüslü kadınlar; dolgun bir görüntü istiyorlarsa cup'lı ya da silikonlu modelleri tercih etmeliler. Ancak doğal görünümden uzaklaşmamak için göğüsleri sadece bir beden büyük gösteren modelleri giyilmeli. Bu tarz modelleri sevmeyenler ise normal sutyenin içine yerleştirilen ve göğse dolgun bir görüntü veren parçalardan faydalanabilir. ince askılı ya da askısız sutyenler ise küçük göğüslüler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. işte kusursuz sütyen seçmenin sırları.. 


Romantik Saatler: Özel bir gece için seçiminiz renkli ve dantelli modellerden yana olmalı. seçtiğiniz çamaşırın üzerinize oturmasına dikkat edin. Eğer ten renginiz açıksa koyu tonlarda bir çamaşır, esmer tenliyseniz canlı renkleri tercih edebilirsiniz. 

Biraz küçülsünler Eğer göğüsleriniz fazla iriyse, göğüslerinizi toparlamaya yardımcı olacak bir sütyen seçmelisiniz. Sütyen askılarının göğüslerinizi taşıyabilmesi için kalın olması gerekiyor. 

Ekstra hacim Göğüsleriniz çok küçük değil, ama biraz daha dolgun görünseler hiç de fena olmazdı diyorsanız, içerisine ped yerleştirilen sutyenleri denemelisiniz. 

Daha büyük Dar bluzlar giydiğinizde küçük bir kız çocuğunu andırıyorsanız, sizin ekstra dolgun gösteren sutyenlere ihtiyacınız var demektir. Göğsün alt kısmını dolduracak şekilde içi destekli olan sütyenler, göğüslerinizin daha büyük görünmesini sağlayacaktır. 

Sporcularin seçimi Spor yapanların sütyen seçimi de özel olmalı. Sporculara özel tasarlanmış sütyenlerin rahatlığına bayılacaksınız. Dikkat etmeniz gereken noktalarsa, sütyen üzerinizdeyken rahat hisstmeniz ve sütyenin kesinlikle çok dar olmaması. 

Dikkat! Balenli sütyen aldığınızda, balenlerin göğsünüze baskı yapmamasına dikkat edin. Aksi takdirde göğüslerinizde kızarıklık oluşup, uzun vadede hücre zedelenmesine neden olabilir. 

Sütyeninizi giydikten sonra göğsünüz yukarıdan veya aşağıdan taşıyorsa, bu sütyen ölçüsünün doğru olmadığını gösterir. 

Sütyeninizin askılarını, özellikle yıkadıktan sonra, her bir göğse göre ayrı ayrı ayarlayın. Unutmayın, hiçbir vücut simetrik değildir. Son bir kontrol için, kollarınızı yukarıya kaldırdığınızda, göğüsleriniz dışarı taşıyorsa sütyen küçük, arka kısım yukarı çıkıyorsa büyük demektir. 

Ölçünüzü bulun !

Doğru sütyen seçimi nasıl yapılabilir? 
1.Adım: Göğüslerinizin altından, göğüs kafesinin ölçüsünü alın. Bulduğunuz rakama 5 cm. ekleyin. Örneğin 75 cm. ölçtüyseniz; 75 + 5 = 80 cm. Sizin doğru beden ölçünüz. 

2.Adım: Göğüslerinizin en dolgun olduğu bölgeden göğüslerinizin etrafını ölçün. daha önceden bulduğunuz beden ölçünüzü yeni bulduğunuz rakamdan çıkarın. Böylece kup ölçünüzü bulmuş olacaksınız. Örneğin kup ölçünüz 82,5 cm. ve beden ölçün 80 cm. ise; 82,5 - 80 = 2,5 cm, yani yandaki tabloya göre kup ölçünüzü a olarak bulacaksınız. 

3.Adım: Son olarak kup ve beden ölçünüzü birleştirerek doğru sütyen bedeninizi bulabilirsiniz. 

Örnek hesaplamamıza göre; 80a. 
Beden Ölçüsü + Kup Ölçüsü = Sütyen Ölçüsü 

Kup Ölçüsü 
2.5 cm kup a 
5 cm kup b 
7.5 cm kup c 
10 cm kup d 
12.5 cm kup dd 

Yorum yazınız
"
Yandex.Metrica