0850 346 6 963 Gsm: 0542 346 6 963
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Filtreler
Ara

Kapri & Şort

Kapri & şort takımı kavramı üzerinde duracak olsak da aslında biliyoruz ki her iki kavram da başka bir varlığı betimler. Özetle kapri kısa pantolon parçası olarak betimlenebilir ve daha çok rahat kullanımlar için geliştirilmiş olması göze çarpmaktadır. Elbette kapriye sadece pantolon parçası olarak bakılmaz. Kapri de durum böyle iken şort betimlemesi de büyük bir farklılık göstermez.

Şort, bazı sporların yapımı sırasında giyilen ve boyu dizin üzerinde olan kısa pantolonlara denmektedir. Şort kelimesinin dilimize yerleşmesi ise İngilizce short yani kısa sözcüğünün anlam bulması ile olmuştur. Temel dokusu itibari ile don ile aynı gözükse de şort iç giyim aracı değil aksine dış giyimin en çok tercih edilen öğeleri arasında yer almaktadır. Özellikle spor müsabakalarında şortların oldukça sık kullanılması gözümüzden kaçmayan detaylar arasında yer almaktadır. Bunun nedeni; kumaşın diz üzerinde bitmesi ve dolayısı ile hareketi engelleyici etkenlerin ortadan kaldırılışı olarak özetlenebilmektedir.  Şort ve kapri ayrımı son derece küçük ayrıntılara gizlenmiş olsa da biliyoruz ki her iki grubun da fanatikleri vardır. Tam da bu sebepten dolayı da kapri & şort takımı kavramı türemiştir.

İsminden de anlaşılacağı üzere kapri & şort takımı, takım olarak sunulan şıklığı ifade etmektedir. Yani satın alınan bir şortun penye ya da atlet ile kombini şort takımı kavramını oluşturmaktadır. Aynı tanımlama kapri takımı için de söz konusu olmaktadır. Kapri & şort takımı esasında, rahatlığın moda rüzgarından etkilenmiş hali olarak karşımıza çıkmaktadır. İster uyku için tercih edilsin isterse de ev içerisinde giymek için tercih ediliyor olsun kapri ve şort takımı hem bayanların hem de bayların değişmez tercihlerini oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı da kapri & şort takımları hayal edemeyeceğiniz çeşit ve seçenekleri ile alıcısına ulaşmaktadır.

Markacool gerek iç giyim, gerek ev giyimi ve gerekse de rahat giyim seçenekleri ile hayal ettiğiniz seçenekleri evinize kadar taşımaktadır.

Yorum yazınız
"
Yandex.Metrica