0850 346 6 963 Gsm: 0542 346 6 963
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Filtreler
Ara

Bambu Organik Ürünler Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Dünyada hızla yayılan sağlıklı yaşam eğilimi, ülkemizin lokomotif sektörlerinden tekstil sektörünü de etkiledi. İç ve dış giyim ürünleri, banyo takımları, paspas, battaniye, havlu, tişört, çorap ve özellikle yazlık giysi üretiminde hiçbir katkı maddesi içermeyen ve tamamen doğal bir iplik olan bambu kumaşı kullanılıyor. Bambu Çin’de yetişiyor ve Türkiye’de elyafları iplik haline getiriliyor. Doğal ipliklerin hammaddesi olarak kullanılan bambu ağaçları, dilim dilim kesildikten sonra hamurlaştırılarak elyaf haline getiriliyor. Sonra elyaflarından ayrıştırılıyor ve çeşitli makinelerde teknik işlemlerden geçirilerek ipliğe dönüştürülüyor. Bu işlemler sırasında ipliklerin tamamen doğal ve saf kalmasına dikkat ediliyor.
Bambu ağacının karakteristik özelliklerinden dolayı artık bambu ürünler daha çok tercih ediliyor. Organik bambu elyafından çorap, t-shirt, boxer, atlet, bayan body, havlu ve bornoz gibi giyim, iç giyim ve ev tekstili üretilmektedir. Organik bambunun üstünleri şunlardır:

* Bambu ağacından elde edilen bambu elyafı doğal anti bakteriyel ve anti alerjik özelliktedir.
* Bakteri önleyici özelliği sayesinde maya ve mantarların teninizde üremelerini önlüyor.
* Birçok defa yıkandıktan sonra dahi anti bakteriyel özelliğini koruyor.
* Hava geçirgenlik özelliğiyle ayaklarınızın rahatça nefes almasına yardımcı oluyor. Mükemmel koku gidericidir.
* Doğal selülöz lif olduğundan yumuşak ve hafiftir.
* İçeriğinde kun maddesi sayesinde deride alerji yapmıyor.
* Bambu elyafı en yumuşak pamuktan daha yumuşaktır.
* Dış görünüşü ve dokunma hissi ipek ve kaşmire benzer.
* Thermoform bambu tekstil ürünleri özel iplik bileşimleri sayesinde vücudunuzu ılık ve konforlu tutar.
* Thermoform bambu tekstil ürünleri her türlü soğuk ortamda ve günlük giyiminizde rahatlıkla kullanılabilir.
Thermoform bambu organik tekstil ürünleri yaklaşık %70-80 Bambu ve %20-30 Poliyamid içerirler, kimyasal katkı maddesi içermez. Bambu kumaşlar viskon ve pamuklu kumaşlara göre boyayı çok daha fazla emiyor ve gösteriyor. Ürünlerde renk kısıtlaması olmasa da, doğasından dolayı kullanılan renkler daha pastel. Esnek bir yapısı var.
Bambu ipliği, doğal yapısı sayesinde beyaz ve ince bir iplik. Çok ince olmasına karşın yıpranmaya dayanıklı ve sağlam. Örme ya da dokuma işlemlerine çok uygun. Diğer iplik türleri ile karışım halinde de kullanılabiliyor. Boyandığında ışıltılı bir görünüm alıyor, özellikle banyo havlusu ve bornoz üretiminde yaygın olarak kullanılıyor.
Anti bakteriyel özellik içermesi nedeniyle battaniye, paspas ve çorap üretiminde de oldukça yaygın kullanım alanına sahip. Nevresim, perde ve yatak çarşafları üretiminde bambu kumaşlarından yararlanılıyor. Selüloz menşeli bir elyaf olması nedeniyle spor kıyafetlerde, iç çamaşırı imalatında ve dış giysilik kumaşlarda kullanım alanı buluyor.

Yorum yazınız
"
Yandex.Metrica